Yayların İçinde Bir Nefes

1 Kasım 2017

MÜNİH RADYO ORKESTRASI SOLİSTLERİ

 

PROGRAM:

B. Britten Fantasy Quartet 

E. W. Ferrari Keman ve Viyolonsel için Duo  “Introduzione e balletto”, Op. 35 

 

M. Ravel Keman ve Viyolonsel Sonatı, Do Majör, Op. 65 

E. J. Moeran Yaylı Çalgılar ve Obua için Phantasy Quartet 

 

Konser programı için tıklayınız.

Hande Özyürek
keman
Hande Özyürek 15. Uluslararası Viyana Müzik Yarışması birincisi oldu. Zubin Mehta’nın bursuyla kabul edildiği Münih Filarmoni Orkestrası Akademisi’nde J. Levine, G. Wand, C. Thielemann, S. Rattle, C. Abbado, L. Maazel, A. Previn gibi büyük şeflerle sayısız konser verdi. Özyürek şu anda Bavyera Radyo Orkestrası Münih’in kadrolu birinci kemancısıdır.
Nobert Merkl
viyola
Münih Müzik Akademisi’nde eğitimini tamamlayan Norbert Merkl Lamberto Gardelli’nin referansı ile kabul edildiği Münih Radyo Orkestrası’nda bas viyolacı olarak görev yapmaktadır. Bugüne dek Z. Mehta, G. Wand, J. Levine, L. Maazel, M. Viotti ve benzeri birçok orkestra şefi ile konserler vermiştir.
Alexandre Vay
viyolonsel
Bugün kendi döneminin önemli Fransız viyolonselcileri arasında yerini alan Alexandre Vay, aynı zamanda yetkin bir pedagog ve Münih Radyo Orkestrası’nın solo viyolonselcisidir. Troville-sur-Mer Müzik Akademisi’nin ise sanat yönetmenidir.
Damla Tuncer
obua
Damla Tuncer Iliya Mousin, Valery Gergiev, Arie van Beek gibi önemli şeflerin yönetiminde, Rotterdam Gençlik Filarmoni Orkestrası ve Ricciotti Ensemble ile pek çok konser vermiştir. İDSO’nun yanı sıra, uzun yıllar Tekfen Filarmoni ve Borusan Filarmoni Orkestraları’nda obua sanatçılığı yapmıştır.