Üç Çalgıdan Kıvılcımlar

10 Nisan 2019

PROGRAM:

 

FELIX MENDELSSOHN-BARTHOLDY

Re minör, Piyanolu Trio, No. 1, Op. 49
Molto allegro agitato / Andante con moto tranquillo / Scherzo: Leggiero e vivace /
Finale: Allegro assai appassionato
 
İBRAHİM YAZICI
 
GEORGE FRIDERIC HANDEL
WILHELM KEMPFF
Sol minör Minuet
FRÉDÉRIC CHOPIN
Do Diyez minör Noktürn
 
ERMAN TÜRKİLİ
 
JASCHA HEIFETZ 
Ponce Estrellita
JOHANNES BRAHMS
Scherzo
 
ÇAĞ ERÇAĞ
 
CAMILLE SAINT-SAENS 
Kuğu 
ÇAĞ ERÇAĞ
Karadeniz 
 
 
JOHANNES BRAHMS 
Si Majör Trio, No. 1 Op. 8
Allegro con moto - Allegro con brio / Scherzo & Trio. Allegro molto - Più lento /
Adagio non troppo / Finale. Allegro molto agitato
 
 
Çağ Erçağ
Viyolonsel
Çağ Erçağ H.Ü. Devlet Konservatuvarı’nda Jozsef Györffy ve Prof. Doğan Cangal ile çalıştı. Akdeniz Gençlik Orkestrası’nda yer aldı. Lluis Claret’nin ustalık sınıfına katıldı. Gürer Aykal, Fazıl Say, Ayla Erduran, Ayşegül Sarıca, Robert Cohen, Alexander Rudin ve Daniel Grosgurin gibi birçok sanatçıyla konserler verdi. 2003’te BİFO’da solo viyolonselci görevine getirildi. Ayrıca, dört viyolonselden oluşan Çellistanbul’un ve Prof. Gürer Aykal’ın öncülüğünde kurulan Borusan Quartet’in üyesi oldu. Alban Berg Quartet üyesi Gerhard Schulz’un desteği ile Maxim Vengerov, Joshua Epstein, Juilliard Quartet gibi kişi ve toplulukların ustalık sınıfı çalışmalarına katıldı. 2014 Donizetti Müzik Ödülleri’nde “Yılın Yaylı Çalgılar Yorumcusu” ödülünü aldı. 2017’de Gilbert yönetimindeki New York Filarmoni Orkestrası ile iki konser gerçekleştirerek dünyaca ünlü viyolonselci Yo-Yo Ma ile aynı sahneyi paylaştı.
Erman Türkili
Keman
Erman Türkili, Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Daniya Kaynova ile çalıştı. Amerika’da bulunan Pittsburgh Eyalet Üniversitesi’nden aldığı asistanlık teklifi üzerine, lisans üstü çalışmalarını Türk keman sanatçısı ve akademisyen Prof. Selim Giray ile devam ettirdi. Doktora öğrenimini Florida Eyalet Üniversitesi’nde, ünlü Amerikalı başkemancısı Prof. Eliot Chapo ile tamamladı. Geliştirdiği yeni eğitim metoduyla kemanda öğrenime başlama yaşını 2,5’a kadar indirdi. İstanbul’da 105 yıllık bir Rum köşkünde “Bilim ve Sanat Köşkü”nü kuran Dr. Türkili, çocuklar ile olan bilimsel ve sanatsal çalışmalarına Türkiye genelinde projeleri ve eğitimleri ile devam etmekte; Girne Amerikan Üniversitesi’nde Yard. Doç. Dr. olarak akademik hayatını aktif olarak sürdürmekte.
İbrahim Yazıcı
Piyano
İbrahim Yazıcı H.Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı’nda Nimet Karatekin ile piyano, Nevit Kodallı ve İstemihan Taviloğlu ile kompozisyon, Hikmet Şimşek ve Rengim Gökmen ile orkestra şefliği çalıştı; Conservatoire National de Région Perpignan’a devam etti. Ayrıca Gilbert Varga ile çalışıp asistanlığını yaptı ve pek çok ustalık sınıfına katıldı. Luzern Senfoni, Alman Senfoni, WDR Köln, Saint Petersburg Akademik Senfoni gibi Avrupa’nın seçkin topluluklarını yönetti. 2005’te İtalya Cumhurbaşkanı tarafından verilen "Cavaliere” nişanına layık görüldü. Devlet Çoksesli Korosu şefliği, İzDSO müzik yönetmenliği, Mersin Devlet Opera ve Balesi orkestra şefliği ve İzDOB orkestra şefliği görevlerini üstlendi.