Turkish Chamber Orchestra

Turkish Chamber Orchestra
7 Kasım Çarşamba
19:30

Köln Senfoni Orkestrasi ve Ensemble Mondial in solistlerinden oluşan ve Betin Güneş tarafindan kurulan orkestranin birlikteliği 25 yillik bir geçmişe dayaniyor.

 Değişik ülkelerden (Macaristan, Japonya, Rusya, Polonya, Kore, Almanya, Türkiye, Kibris.....) gelen müzisyenler Betin Güneş ve Türk bestecilerinin yaninda tanişmiş bestecilerin eserlerini yine Betin Güneş in özel orkestrasyonuyla başariyla seslendiren Ensemble kendine has bir tini yapisini elde etmiştir. 

Bir çok CD kaydi (EMI Elektrola, Warner Brothers, Telos....) olan Ensemble değişik konser ve festivallerde kendine has yapisiyla büyük beğeni kazanmakta.

Turkish Chamber Orchestra gibi internasyonel müzisyenlerden oluşan koro, opera repertuvari dişinda yine Betin Güneş in besteleri ve özel düzenlemelerini başariyla yorumlamaktadir. 

 

 

Konser Programı: 

B. Bartók: Romanya Halk Dansları, Sz. 68 / A. Bruckner: Do Majör Motet “Locus iste”, WAB. 23 / K. Jenkins: “Adiemus” / G. F. Händel: Largo, Fa Majör, HWV. 302b / L. Bernstein: “Somewhere” /// B. Güneş: Koro, Orkestra ve Kontralto için 3 Parça (Dünyada ilk seslendirilişi) / B. Güneş: Keman Konçertosu 4 Mevsim’den “Sonbahar” ve “Kış” bölümleri (Dünyada ilk seslendirilişi) / L. v. Beethoven: Europäische Friedenshymne (9. Senfoni’den) / F. Mendelssohn Bartholdy: Op. 59’dan 3 No.’lu lied “Abschied vom Walde” / G. Puccini: Gianni Schicchi operasından “O mio babbino caro” (Ah benim sevgili babacığım) / F. Loewe: My Fair Lady müzikalinden “I Could Have Danced All Night” / G. Verdi: Nabucco operasından “Gefangenenchor” (Yahudi Köleler Korosu) ve Il Travatore operasından “Zigeunerchor” (Çingeneler Korosu) / L. Denza: “Funiculì Funiculà”.

 

 

Turkish Chamber Orchestra, Solistleri ve Korosu
Betin Güneş
Şef ve Piyano
1957 İstanbul doğumlu Betin Güneş İ.Ü. Devlet Konservatuvarı’nda piyano yüksek lisansını Prof. Judith Uluğ ile tamamladı; aynı okulun kompozisyon bölümünde İlhan Usmanbaş’ın öğrencisi oldu. DAAD bursuyla gittiği Köln Müzik Yüksek Okulu’nda Prof. J. Blume ile kompozisyon, Prof. G. Fork ile şeflik, B. Slokar ile trombon ve Prof. Humpert ile elektronik müzik çalıştı. Sergiu Celibidache’ın ustalık sınıfına katıldı. Bayer Üflemeli Çalgılar Orkestrası’nı yönetti. Bugün bestecilik alanında pek çok ödülü bulunan Maestro, 1988’den beri Köln Senfoni Orkestrası ve Ensemble Mondial Oda Orkestrası’nın, ayrıca Mondial Filarmoni Orkestrası ve Turkish Chamber Orchestra’nın (Türk Oda Orkestrası) şefidir.
Turkish Chamber Orchestra
Köln Senfoni Orkestrası ve Ensemble Mondial’ın solistlerinden oluşan ve Betin Güneş tarafından kurulan Turkish Chamber Orchestra (Türk Oda Orkestrası) ve Korosu 25 yıllık bir tarihe sahip. Macaristan, Japonya, Rusya, Polonya, Kore, Almanya, Türkiye ve Kıbrıs gibi değişik ülkelerden gelen müzisyenler, Betin Güneş ve diğer Türk bestecilerin yanında tanışmış kişilerden oluşuyor. Eserleri Betin Güneş’in özel orkestrasyonuyla seslendiren topluluk özgün bir tını yapısına sahip. EMI Elektrola, Warner Brothers ve Telos gibi etiketlerle çıkmış olan pek çok CD kaydı bulunan orkestra dünya klasik müzik kayıt arşivlerine son derece özgün armağanlar sunuyor.
Zsuzsa Debre
Keman
Janet Şahin
Soprano
Birgit Breidenbach
Kontralto