Brahms Coşkusu

28 Kasım 2018

PROGRAM:

 

M.Ravel Quartet in F

-Allegro moderato-Tres doux

-Assez vif-Tres rythme

-Tres lent

-Vif et agite

D.Schostakovich Quartet Op.108 No.7

-Allegretto

-Lento

-Allegro

-Allegretto

J.Brahms Quintet Fa m. Opus 34

-Allegro non troppo

-Andante, un poco Adagio

-SCHERZO, Allegro

-FINALE, Poco sostenuto

 

Konser programı için tıklayınız.

Tayfun Bozok
Keman
Tayfun Bozok, H.Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı’nda Jules Higny, İ.Ü. Devlet Konservatuvarı’nda Gülden Turalı’nın öğrencisiydi. Lozan Konservatuvarı’nda Ayla Erduran’ın virtüozite sınıfında okudu. Cenevre Oda ve Lozan Sinfonietta Orkestralarında, ayrıca Devlet Opera ve Balesi’nde başkemancılık yaptı. Martha Argerich, Nikita Magalof, Pierre Barbizet ve Mischa Maisky gibi sanatçılarla oda müzik yapma fırsatı buldu.
Derya Bozok
Keman
Derya Bozok H.Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı’nda Prof. Reyyan Yücelen Başaran, Istvan Nemeth ve Prof. Murat Tamer ile çalıştı. 1991’de CSO’nun keman grubunda göreve başladı. Akdeniz Gençlik Orkestrası’yla uluslararası festivallere katıldı. Hacettepe’deki yüksek lisans öğrenimini Victor Pikaizen ile tamamladı. Sanatçı bugün CSO’daki birinci keman grubundaki görevini sürdürmekte.
Evren Bilgenoğlu
Viyola
Evren Bilgenoğlu viyola öğrenimine H.Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı'nda Feza Gökmen ile başladı. Yüksek lisansını aynı okulda tamamladı. Doktora öğrenimi için gittiği Florida Devlet Üniversitesi’nde Prof. Dr. Pamela Ryan ile çalışmalarına devam etti. Eppes Quartet'in üyesi olarak Carnegie Hall başta olmak üzere ABD’de birçok salonda konserler verdi. Şu an Hacettepe’de doçent doktor olarak eğitmenlik görevine devam etmekte.
Erkan Özbek
Viyolonsel
Erkan Özbek Hacettepe’den mezun olduktan sonra Ankara Devlet Opera ve Balesi’nde sözleşmeli sanatçı olarak çalıştı. Lübeck Müzik Yüksek Okulu’nda yüksek lisans yaptı. Hamburg Senfoni Orkestrası’nda bir yıl stajyer sanatçı olarak çalıştı. Lübeck Filarmoni, Hamburg Senfoni ve Hamburg Opera Orkestralarında sözleşmeli sanatçı olarak görev aldı. Özbek, şu an CSO üyesi.
Gökhan Aybulus
Piyano
Gökhan Aybulus Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Prof. Zöhrab Adıgüzelzade ile çalıştı. Moskova Çaykovski Devlet Konservatuvarı’nda Prof. Naum Shtarkman’ın sınıfına kabul edildi. Lisans ve yüksek lisans öğrenimini Shtarkman ile tamamlayan Aybulus, doktora çalışmalarını Prof. Sergey Dorenski ile aynı okulda sürdürdü. Bu süreçte Mikhail Voskresensky, Ruvim Ostrovsky, Pavel Nersesian, Nikolai Lugansky, Andrey Pisarev ve Nina Kogan ile çalışma fırsatı buldu. Natalia Gutman, Cihat Aşkın, Bülent Evcil, Alexander Buzlov, Roman Simovich ve Alexander Kagan gibi dünyaca ünlü isimlerle aynı sahneyi paylaştı. Aybulus, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda doçent olarak eğitmenlik görevine devam etmekte.