Kuzey Denizinden

21 Kasım 2018

PROGRAM:

 

Jozeph Haydn: Piano Trio in G minor, Hob. XV:1

Anton Rubinstein: Piano Trio in G minor op. 15#2

Dmitri Shostakovich: Piano Trio #2 in E minor op. 67

 

Konser programı için tıklayınız.

Natalia Rubinstein
Piyano
Natalia Rubinstein Moskova Gnessin Müzik Okulu’nda Prof. Tatyana Zelikman, Gnessin Rusya Müzik Akademisi’nde Prof. Vladimir Tropp ile çalıştı. Yüksek lisans çalışmalarına Moskova Çaykovski Konservatuvarı’nda Prof. Alexander Bonduriansky ile devam etti. 2002’den beri Rusya Federasyonu Devlet Sanatçısı olan Rubinstein, Moskova’da düzenlenen Art-November adlı uluslararası sanat festivalinin sanat yönetmeni ve Moskova Çaykovski Konservatuvarı’nın oda müziği profesörüdür.
Nikolai Sachenko
Keman
Nikolai Sachenko Moskova Merkez Müzik Okulu’nda Prof. Zoya Mahtina, Moskova Çaykovski Konservatuvarı’nda Prof. Sergey Kravchenko ve Prof. Vladimir Ivanov’un öğrencisi oldu. Yuri Bashmet, Gidon Kremer, Lynn Harrell, Vladimir Ovchinnikov ve Denis Shapovalov gibi müzisyenlerle aynı sahneyi paylaştı. Özellikle Yehudi Menuhin, Isaac Stern ve Mstislav Rostropoviç’ten öğrendikleri onu çok etkiledi.
Kirill Rodin
Viyolonsel
Kirill Rodin Moskova Gnessin Müzik Okulu’ndan mezun oldu. Lisans ve yüksek lisansını Moskova Çaykovski Konservatuvarı’nda Prof. Vera Birina ve Prof. Natalia Şakovskaya ile tamamladı. 14. Belgrad Genç Viyolonselciler Müzik Yarışması’nda birincilik elde etti. 8. Uluslararası Çaykovski Yarışması’nda Altın Madalya’nın sahibi oldu. Bach, Beethoven, Haydn, Çaykovski, Şostakoviç ve Piazzolla’ya ait eserlerin CD kayıtlarını gerçekleştirdi.