Likya'dan Esintiler

31 Ekim 2018

PROGRAM:

 

J. Haydn: Do Majör Piyanolu Trio, No. 43, Hob. XV: 27

N. Kapustin: Piyanolu Trio, No. 1, Op. 86

D. Şostakoviç: Do minör Piyanolu Trio, No. 1, Op. 8

M. Ravel: La minör Piyanolu Trio

 

Konser programı için tıklayınız.

Nilgün Yüksel
Keman
Nilgün Yüksel MSGSÜ Devlet Konservatuvarı’nda Gülden Turalı, İ.Ü. Devlet Konservatuvarı’nda Venyamin Varşavski’nin öğrencisi oldu. Vadim Gluzman, Shlomo Mintz, Itzak Rashkovsky ve Ernst Kovacic’in ustalık sınıflarına katıldı. “Apple Hill” bursuyla Amerika’da oda müziği çalışmaları yaptı. İ.Ü. Devlet Konservatuvarı’nda araştırma görevlisi olarak doktora çalışmalarına Venyamin Varşavski ile devam eden Yüksel, BİFO üyesi, ayrıca İstanbul Oda Orkestrası ile Millî Reasürans Oda Orkestrası’nın başkemancısıdır.
Poyraz Baltacıgil
Viyolonsel
Poyraz Baltacıgil, İ.Ü. Devlet Konservatuvarı'nda Hakkı Öztürk, MSGSÜ Devlet Konservatuvarı’nda Dilbağ Tokay ile çalıştı. Yüksek lisansını Almanya'nın Freiburg Müzik Yüksek Okulu'nda ünlü Fransız viyolonselci Jean-Guihen Queyras ile tamamladı. Benyamin Sönmez Ulusal Viyolonsel Yarışması’nda birincilik ödülü kazandı. Yo-Yo Ma, Alexander Rudin, Natalia Gutman, Steven Isserlis, Martin Ostertag, Johannes Moser, Maria Kliegel gibi ustalardan ders aldı. Baltacıgil şu an BİFO’nun viyolonsel grubunda yardımcı grup şefi olarak görev yapmakta.
Barış Büyükyıldırım
Piyano
Barış Büyükyıldırım, Ankara Devlet Konservatuvarı’nda Selçuk ve Kamuran Gündemir’le piyano; İlhan Baran, Turgay Erdener ve İstemihan Taviloğlu’yla kompozisyon çalıştı. Lisans öğrenimini Konstanze Eickhorst’un öğrencisi olarak Lübeck Müzik Yüksek Okulu’nda, yüksek lisansını James Tocco’nun öğrencisi olarak Cincinnati Üniversitesi College Conservatory of Music’te tamamladı. Manhattan School of Music’te çağdaş müzik okudu. Irwin Gage, Sabine Meyer, Troels Svane, Lynn Dawson, Malcolm Bilson, Lee Fiser, Leslie Howard, Jura Margulis, Konrad Elser, Kenneth Griffiths, Burak Bilgili ve Cihat Aşkın ile çalıştı. Şu an İ.Ü. Devlet Konservatuvarı’nda yardımcı doçent.