Parlak Solistlerimiz

24 Ekim 2018

PROGRAM:

 

R. Schumann: La minör Keman Sonatı, No.1, Op. 105 (Veriko Tchumburidze ve Can Çakmur)

L. v. Beethoven: Do minör Piyanolu Trio, No. 3, Op. 1 (Veriko Tchumburidze, Dorukhan Doruk ve Tolga Atalay Ün)

D. Milhaud: Damdaki Öküz balesi, Op. 58 (Alican Süner ve Tolga Atalay Ün)

W. A. Mozart: Sol minör Piyanolu Dörtlü, No. 1, KV. 478 (Alican Süner, Barok Bostancı, Dorukhan Doruk ve Can Çakmur)

 

Konser programı için tıklayınız.

Dorukhan Doruk
Viyolonsel
Dorukhan Doruk MSGSÜ’de Dilbağ Tokay, Köln Müzik ve Dans Yüksek Okulu'nda Claus Kanngiesser, Norveç Müzik Akademisi’nde Truls Mørk ile çalıştı. Yo-Yo Ma, Gary Hoffman, David Geringas, Steven Isserlis, Ralph Kirshbaum, Jens Peter Maintz, Torleif Thédeen, Antonio Meneses gibi isimlerin ustalık sınıflarına katıldı. 10. Witold Lutoslawski Uluslararası Viyolonsel Yarışması’nın da aralarında bulunduğu birçok uluslararası yarışmada ödüller derledi. Doruk çalışmalarını Norveç Müzik Akademisi’nde Truls Mørk ile sürdürmekte.
Veriko Tchumburidze
Keman
1996 Adana doğumlu Veriko Tchumburidze Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Selahattin Yünkuş ve Lili Tchumburidze, Viyana Müzik ve Sahne Sanatları Üniversitesi’nde Prof. Dora Schwarzberg ile çalıştı. 2004 Gülden Turalı ve 2012 Uluslararası Çaykovski Genç Müzisyenler Yarışması’nda birinci geldi. KKL Luzern’de İsviçre Oda Orkestrası ile çaldı. Howard Griffiths yönetimindeki Berlin Oda Orkestrası ile özel bir kayıt gerçekleştirdi. Şu anda Viyana Müzik ve Tiyatro Yüksek Okulu’nda Prof. Ana Chumachenco’nun sınıfında okuyor.
Alican Süner
Keman
1992 Mersin doğumlu Alican Süner, Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Lili Tchumburidze ile çalıştı. Rengim Gökmen, İbrahim Yazıcı, Cem Mansur, Naci Özgüç, Koral Çalgan ve Işın Metin gibi önemli Türk şeflerle İDSO, CSO, BSO, Bursa Bölge Devlet Senfoni ve Mersin D.O.B. Orkestraları eşliğinde konserler verdi. 2015 Max Rostal Yarışması ve 12. Postacchini Yarışması’nda iki uluslararası birincilik ödülüne lâyık görüldü.
Can Çakmur
Piyano
2017 Uluslararası İskoçya Piyano Yarışması birincisi Can Çakmur Türkiye’de ve Avrupa’da Fazioli Hall Sacile, Royal Concert Hall Glasgow, Die Glocke Bremen gibi pek çok önemli salonda ve Pianofortissimo Bologna, İstanbul Müzik Festivali, FestivaLiszt gibi pek çok festivalde sahneye çıkmıştır. 2015 yılında Sascha Goetzel yönetiminde BİFO ile 43. İstanbul Müzik Festivali’nin açılışını yapmıştır. Çakmur, 2014 yılında Donizetti Klasik Müzik Ödülleri’nde Yılın Genç Sanatçısı ödülüne layık görülmüştür. 2018 yılında kendisine Hochschule für Musik Weimar’ın “uluslararası yaşamına yaptığı yüksek katkı” nedeniyle DAAD-Ödülü verilmiştir. Çakmur; Uluslararası İskoçya Piyano yarışması’ndaki başarısından önce Roma Uluslararası Piyano Yarışması, Franz Liszt Genç Piyanistler Yarışması ve B. Dvarionas Genç Piyanistler Yarışması’nda ödül kazanmıştır. 2019 yılında Kensho Watanabe yönetiminde Royal Scottish National Orchestra ile Glasgow ve Edinburgh’da konserler verecektir. “Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler” projesi kapsamında TÜPRAŞ tarafından desteklenen Çakmur eğitimini Weimar’da Franz Liszt Üniversitesi’nde Grigory Gruzman ile ve Belçika’da Diane Andersen ile sürdürmekte ve Liechtenstein Müzik Akademisi’nin bursiyeri olarak Akademi tarafından sunulan kurs ve aktivitelere düzenli olarak katılmaktadır.
Tolga Atalay Ün
Piyano
Tolga Atalay Ün H. Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı’nda Yrd. Doç. Sibel Özgün’ün öğrencisi oldu. İlhan Baran’dan modern müzik tarihi ve çağdaş müzik teknikleri üzerine dersler aldı. İdil Biret, Özgür Aydın, Gülsin Onay, Janina Fialkowska, Ian Jones, Gordon Fergus-Thompson, Andrew Zolinsky gibi isimlerin ustalık sınıflarına katıldı. İbrahim Yazıcı, Orhun Orhon, Burak Tüzün ve Erol Erdinç ile şeflik çalıştı. Londra Kraliyet Müzik Koleji’nde Niel Immelman ile piyano, Terence Charlston ile klavsen öğrenimi gördü. Şu an Londra Kraliyet Müzik Koleji’nde yüksek lisans öğrenimine başlamıştır.
Barok Bostancı
Viyola
Barok Bostancı, Antalya Devlet Konservatuvarı’nda Aydal Sargutan ve Oya Uçarcı; Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Lisesi’nde Elena Gnezdilova ile çalıştı. Bugün Hanns Eisler Müzik Yüksek Okulu’nda Julia Gartemann’ın öğrencisi. Şimdiye dek Bilkent Senfoni ve Ankara Gençlik Senfoni ile çalan ve Bilkent’te 9 solo resital veren Bostancı 2015 ve 2016 yıllarında düzenlenen AİMA Müzik Akademisi’nde sırasıyla Ruşen Güneş ve Marco Misciagna ile ders yapma imkânı buldu.