Leyla Gencer'i Anıyoruz

Leyla Gencer'i Anıyoruz
27 Mart Çarşamba
19:30
Konser Programı: 

W. A. Mozart: Figaro’nun Düğünü operasından Kontesin aryası “Porgi amor”, Kontes ve Kontun düeti “Esci omai, garzon mal nato...” ve Kontun aryası “Hai gia vinta la causa”

G. Donizetti: Lucia di Lammermoor operasından Lucia’nın aryası “Regnava nel silenzio”

G. Donizetti: Don Pasquale operasından Dr. Malatesta'nın aryası “Bella siccome un Angelo”

G. Donizetti: Don Pasquale operasından Norina ve Dr. Malatesta’nın düeti “Pronta io son...”

G. Verdi: La Traviata operasından Violetta’nın aryası “E strano... Ah, forse e lui...Sempre libera...”

G. Verdi: Rigoletto operasından Gilda ve Rigoletto’nun düeti “Mio Padre... Tutte le feste al tempio...”

G. Rossini: Guglielmo Tell operasından Guglielmo Tell’in aryası “Resta immobile”

G. Rossini: İtalya’da Bir Türk operasından Fiorilla ve Selim’in düeti “Bella Italia...”.

 

Çiğdem Soyarslan
Soprano
Soprano ses sanatçısı Çiğdem Soyarslan MSGSÜ’de başladığı öğrenimine, Viyana Müzik ve Sahne Sanatları Üniversitesi’nde devam etti. Nursel Öncül, Claudia Visca, Sebastian Vittucci, Uwe Theimer, Grace Bumbry, John Norris, Francisco Araiza, Robert Holl ve Sherman Lowe gibi saygın şan pedagogları ile çalıştı. Frankfurt Operası’nda Konstanze ve Opéra de Lorraine’de Rosalinde rolleriyle başarı kazandı. Theater an der Wien’in altı kişilik genç solist kadrosuna seçildi. Burada oldukça önemli rejisör ve şeflerle çalışma, dünyaca ünlü solistlerle aynı sahneyi paylaşma şansına erişti. Landestheater Linz’te William Bolcom’un McTeague adlı operasında Trina Sieppe rolüyle bir Avrupa prömiyerine imza attı. 2018 başında Viyana Volksoper’de Der Opernball operetinde Angelika rolünü seslendirdi.
Cengiz Sayın
Bariton
İstanbul doğumlu bariton Cengiz Sayın, İ.Ü. Devlet Konservatuvarı Opera-Şan Bölümü’nü bitirdi; 1995-2012 yılları arası İtalyan bariton Licinio Montefusco ile şan tekniği ve enterpretasyon üzerine çalıştı. 23. Uluslararası İstanbul Müzik Festivali “Genç Yetenekler” serisinde resital verdi. 2003’te Cumhurbaşkanı A. Necdet Sezer'in Ukrayna (Kiev) ziyareti sırasında Kiev Opera ve Balesi kadrosu ile Sevil Berberi operasında Figaro rolünü seslendirdi. Aynı yıl, İtalya’nın Pordenone ve Gorizia şehirlerinde “Avrupa Birliği'ne bir Adım” başlıklı resitaller düzenledi. 2011’de “Mustafa İktu Onur Ödülü”ne layık görüldü. 2002-2007 yılları arasında İzDOB’da sanattan sorumlu müdür yardımcılığı görevini yürüten Sayın, halen İzDOB’da solist sanatçı olarak çalışmaktadır.
Tulio Gagliardo
Piyano
1965 Buenos Aires doğumlu Arjantinli piyanist Tulio Gagliardo mesleğe ilk adımı opera piyanisti olarak attı. İtalyan opera repertuvarında uzmanlaştı. Parma, La Plata, Lima, Rovigo, Busetto, Budapeşte, Bükreş, Toronto ve Ankara operalarında ve Verona Arenası’nda şeflik yaptı; Münih Filarmoni ve Prag Senfoni Orkestrası’nın konserlerini yönetti. Kariyeri boyunca Placido Domingo, Montserrat Caballe, Alfredo Kraus, Fiorenza Cossotto, José Cura, Luis Lima, Teresa Berganza, Justino Díaz ve Ruggero Raimondi gibi dünyaca tanınmış isimlerle çalıştı. Gagliardo 2006’dan beri İzDOB genel opera yönetmenidir.