İzmir Klarnet Kuartet

İzmir Klarnet Kuartet
27 Nisan Çarşamba
19:30

Sezonun son konserinde İzmir DOB'dan sanatçılarımızı ağırlıyoruz. Nisanı ve Albert Long Hall Klasik Müzik Konserleri'nin bahar sezonunu cıvıl cıvıl bir vedayla ardımızda bırakmak için tüm müzikseverleri coşku dolu bir programla sahnemize konuk olacak olan İzmir Klarinet Kuartet konserimize bekliyoruz! Konserimiz 27 Nisan Çarşamba akşamı 19.30'da Albert Long Hall'da, 28 Nisan Perşembe günü ise Kilyos Sarıtepe Kampüsü ortak alanında düzenlenecektir.

Konser Programı: 

Jean-Philippe Rameau: Suite de Danses (Danse du grand calumet de la paix, Castor et Pollux)

Giacomo Puccini: Crisantemi

Pierre Max Dubois: Quatuor (Allegretto-Allegro-Pastorale-Musette)

Léo Delibes: Lakme

Dmitri Shostakovich: Waltz No. 2

Felix Mendelssohn: Capriccio op.81

_

A. Piazzolla: Libertango

A. Piazzolla: 3 Tangos (Contrabajeando, La misma pena, Adios nonino)

Anonim: Les Yeux Noirs

George Gershwin: The Man I Love

Terence J. Thompson: Suite City Scenes (A Stroll In The City, Blowing The Blues, Hot Potato Boogie)

George Gershwin: Somebody Loves Me

Irving Belin: Blue Skies

George Gershwin: Oh Lady Be Good

Özlem Pınar
Klarinet
1996 'da DEÜ Devlet Konservatuvarından mezun olan sanatçı, 1998'de İzmir Devlet Opera ve Balesi Orkestrasında göreve başladı.1994'de C. Von Weber 'in 1. Klarinet Konçertosunu İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ile, 1999'da Bottasini'nin Klarinet ve Kontrabas için Konçertosunu İzmir Devlet Opera ve Balesi Orkestarsı , 2000' de R. Strauss'un Klarinet ve Fagot için Konçertinosunu Izmir Devlet Senfoni Orkestrası , 2001'de A.Copland'ın Klarinet Konçertosunu İzmir Devlet Opera ve Balesi Orkestrası ile seslendirdi. Öğrencilik yıllarında Fransa'nın Belfort ve Strasbourg şehirlerinde müzik festivallerine katılan sanatçı aynı zamanda yapılan Oda Müziği yarışmasında Birinciliği paylaştı. 1998'de İzmir'de yapılan Klarinet yarışmasında birincilik ödülünü aldı. Yurt içinde bir çok şehirde solo ve oda müziği konserleri yapan sanatçı hala İzmir Devlet Opera ve Balesi Orkestrasında Solo Klarinet görevine devam etmektedir
Tuğer Doruk
Klarinet
Tuğer DORUK 1985 yılında Trabzon'da doğdu. 2000 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'na girerek Klarinet çalışmalarına başladı. Dünyaca ünlü Klarinet virtüözlerinden Alain DAMİENS ve Nicolas BALDEYROU ile Master Class çalışmalarına katılmıştır. İZDSO Genç solistler yarışmasını kazanmış ve 28 Mart 2008 tarihinde İzmir Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde Carl Maria von WEBER'in Op.73 Fa minör 1no'lu Klarinet Konçertosu'nu seslendirmiştir. 2009 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuarı'ndan pekiyi derece alarak mezun olan sanatçı birçok konser ve etkinlikte yer almıştır. 21 Ocak 2011 tarihinde Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü'nün açtığı sınavı kazanarak, İzmir Devlet Opera ve Balesi Orkestrası'nın kadrolu klarinet sanatçısı olmuştur. Yaşar Üniversitesi'nin düzenlediği oda müziği yarışmasında Hermes Trio'nun bir üyesi olarak birincilik ödülü kazanmış ve İngiltere'ye davet edilmiştir. Orkestra şefi ve besteci Selman Ada'nın sanatçıya ithafen bestelediği Klarinet Rapsodi'sini Mersin ve İzmir Devlet Opera Orkestraları eşliğinde solist olarak seslendirmiştir.
Onur Yıldız
Klarinet
1984 yılında İzmir'de doğdu. Klarinet eğitimine 1997 yılında Ankara Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarında Sanatçı Öğr. El. Ekrem Öztan ile başladı. 2000 yılında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarına geçiş yaptı ve 2007 yılında sınıfından başarı ile mezun oldu. Antalya Devlet Senfoni, Antalya Devlet Opera ve Balesi, Eskişehir Belediye Senfoni, Dokuz Eylül Senfoni orkestralarının yanısıra birçok oda müziği konserinde görev aldı. Hala Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarında yüksek lisans son sınıf öğrencisi olup, İzmir Devlet Opera ve Balesi'nde klarinet sanatçısı olarak görevini sürdürmektedir.
K. Özgür Erdem
Bas Klarinet
1982 yılında doğan sanatçı 1994 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda , Öğr.Gör. Ayhan Yunkuş ile klarinet eğitimine başladı. 2000 yılında D.E.Ü Devlet Konservatuvarı'na geçiş yaparak İZDSO klarinet grup şefi ve Öğr.Gör. Atıf Peynirci'nin klarinet sınıfında öğrenimine devam etti. 2002 yılında Türk-Alman Gençlik Senfoni Orkestrası ile Türkiye ve Almanya'da toplam dört konser verdi. 2000-2008 arasında Camerata Smyrna ile birçok oda müziği konseri verdi. 2004 yılında başarı ile mezun oldu. 2000-2006 yılları arasında İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, İzmir Devlet Opera ve Balesi, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ve Dokuz Eylül Senfoni Orkestralar'ında ve İzmir Devlet Tiyatrosu'nda sözleşmeli statüde görev aldı. 2006 ve 2007 yıllarında Apple Hill Chamber Music Oda Müziği Grubunun davetlisi olarak Amerika - NewHampshire'da oda müziği konserleri verdi. 2008 yılında D.E.Ü Devlet Konservatuvarı'nda Ögr. Gör. Atıf Peynirci ile devam ettiği yüksek lisans programını 'Klarinetin Türkiye'ye Girişi ve İcra Edilişi' adlı tez calışmasını tamamlayarak başarı ile bitirdi. 2003 itibariyle halen İZDOB'nde kadrolu orkestra sanatçısı olarak solo klarinet, bas klarinet mi bemol klarinet ve saksafon çalmaktadır.