Fantastik Ezgiler

13 Aralık 2017

PROGRAM

H. Berlioz Fantastik Senfoni’den bölümler (org) 

L. Vierne Ay Işığı (org) 

R. Hahn "Şiirlerimin Kanatları Olsaydı" (soprano) 

L. Vierne Su Perileri (org) 

R. Hahn Aşkın Büyüsü (soprano)

 

J. Alain Bir Rönesans Şarkısı Üzerine Çeşitlemeler (org); Hayaller-düşler (org)  

R. Hahn İstanbul seyahatinden esinlendiği eserler ve şair Paul Verlaine’in şiirleri üzerine melodiler: "Boğaz Gecesi Rüyâsı" (org); “Paysage triste, l’allée est sans fin” (soprano); "Kayık Sefası" (org); “Tous deux” (soprano); "Vaha" (org); “L’heure exquise” (soprano); "Galata’nın Köpekleri" (org); “En Sourdine” (soprano); "Nargile" (org)  

 

Konser programı için tıklayınız.

Çimen Seymen
soprano
İzmir doğumlu soprano Çimen Seymen Paris VIII Üniversitesi’nde şan, pedagoji ve müzikoloji doktorası; Versailles Konservatuvarı’nda piyano eğitimi aldı. Paris Yüksek Konservatuvarı’nda şan profesörü Rachel Yakar ile Barok müzik ve opera repertuvarı; Noelle Barker ve Laura Sarti ile lirik şan çalıştı. Kontrtenor Gérard Lesne ile Barok Kantatları üzerine uzmanlaştı; tanınmış Barok orkestra şefleri ile İtalya, Fransa, Belçika ve İsviçre’de konserler verdi. Ayrıca Fransız Hükümeti tarafindan Sanat ve Edebiyat Şövalyesi Ödülü ile onurlandırıldı.
Yves Rechsteiner
org
Yves Rechsteiner Cenevre Konservatuvarı’nda org ve klavsen eğitimi aldı; Basel’deki Schola Cantorum’da forte-piano ve sürekli bas üzerine uzmanlaştı. Kendini hem solist, hem eşlikçi, hem de besteci ve aranjör olarak Barok müzik ve senfonik repertuvar alanında geliştirdi. Livre d’orgue de Rameau adlı albümüyle 2010’da Altın Diyapozon sahibi oldu. Rechsteiner 2014’ten beri Toulouse Org Festivali’nin sanat yönetmendir.