Diz Boyu Romantizm

29 Kasım 2017

PROGRAM

A. Dvořák Piyanolu Trio, Sol minör, No. 2, Op. 26 

 

J. Brahms Piyanolu Trio, Do Majör, No. 2, Op. 87     

 

Konser programı için tıklayınız.

Sevil Ulucan
keman
Bulgaristan Şumnu doğumlu Sevil Ulucan Shmuel Ashkenasi, Mincho Minchev, Mikhail Khomitzer, Magdalena Rezler, Cihat Aşkın, Haim Taub ve Shlomo Mintz ile çalıştı. İlk yurt dışı konserini Berlin Konzerthous’ta Prokofiev Konçerto çalarak gerçekleştirdi. 2009’da Gülnare Şekinskaya ile Sevdana adlı albümü kaydetti. 2013’te Doçent unvanı alan Ulucan şu anda İÜDK’da öğretim görevlisi.
Gülru Ensari
piyano
Gülru Ensari Prof. Meral Yapalı’nın ve Köln Müzik Yüksek Okulu’nda Vassily Lobanov’un öğrencisi oldu. Almanya’daki “Jugend Musiziert” yarışmasında iki yıl üst üste ödül aldı. Gautier Capuçon, Herbert Schuch, Ilya Gringolts, Mirijam Contzen, Sebastian Manz ve Ramón Ortega Quero gibi dünyaca ünlü müzikçilerle konserler verdi. Yüksek lisans çalışmalarını Köln Müzik Yüksek Okulu’nda Prof. Anthony Spiri ile yürüttü.
Hillel Zori
viyolonsel
Hillel Zori günümüz büyük virtüozlarındandır. 1986 Maria Casals Altın Madalya; Whitaker, Premio–Stradivari ve Cenevre CIEM galibiyetleri, Rostropovich Dutilleux Ödülü ve Tanglewood-Jackson Ödülünün sahibidir. Ayrıca saygın bir eğitmen olan Zori, Keshet Eilon yaz okulunda devamlı eğitmen, Tel Aviv Üniversitesi’ne bağlı Buchmann–Mehta Müzik Okulu’nda ise Yaylı Çalgılar Bölümü Başkanıdır.