Brodway Müzikalleriyle Yeni Yıla

Brodway Müzikalleriyle Yeni Yıla
26 Aralık Çarşamba
19:30
Konser Programı: 

Konser programı yakında açıklanacaktır.

Seren Akyoldaş
Vokal
Seren Akyoldaş, İ.Ü. Devlet Konservatuvarı Şan Bölümü’nde Ayşe Sezerman ile öğrenim gördü. 2007’de “Jugend Musiziert” Yarışması’nda ikincilik kazandı. Aynı yıl Sieur Duluth Opera Festivali’ne tam burslu olarak kabul edilidi. Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamladığı Edebiyat-Tarih çift anadal programından sonra, tarih yüksek lisansını ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nı bitirip, 2009’da Floransa’ya yerleşti. European University Institute’da yapmakta olduğu tarih doktorası ile eş zamanlı olarak, Scuola di Musica di Fiesole’de Tiziana Tramonti ile şan öğrenimini sürdürdü; Luciana Serra, Gianni Fabbrini ile repertuvar çalıştı. Avrupa’da pek çok klasik ve caz müziği konseri veren soprano, aynı zamanda çağdaş müziğe olan tutkusu nedeniyle birçok Türk, Alman, İtalyan ve İngiliz bestecinin çağdaş eserlerinin ilk seslendirilişini gerçekleştirdi.
Emre Oktayoğlu
Tenor
1983 doğumlu Emre Oktayoğlu, piyano çalışmalarına 8 yaşında Varujan Arslanyan ile başladı. “Hastalık Hastası” oyununa bestelediği müziklerle o “En iyi oyun müziği” ödülünü aldı. Bahçeşehir Üniversitesi’nde Avrupa Birliği İlişkileri Bölümü’nden mezun oldu. Uğur Başar ile bir süre gitar çalıştı. Kariyerine İstanbul12 Orkestrası’nda piyanist, aranjör ve solist olarak devam etmenin yanı sıra “ilk” albümlerinde kendisine ait söz&beste ve aranjmanları bulunmaktadır. İçimizden Biri Serisi, Göbeklitepe ve Takı Belgeseli gibi çeşitli belgesellere müzikler besteledi. İstanbul Senfoni Orkestrası, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde tenor olarak konserler verdi. Jülide Özçelik’in senfonik konserleri için çeşitli senfonik düzenlemeler gerçekleştirdi. Müzik öğretmenliği de yapan Emre Oktayoğlu kendi albüm projesi için çalışmalarını sürdürmektedir.
Doruk Görkem Tokur
Piyano
1991 Ankara doğumlu Doruk Görkem Tokur H.Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı’nda önce Yrd. Doç. Menekşe Akar, sonra Prof. Yeşim Alkaya Yener ile piyano çalıştı. 2012-2014 yılları arasında, Floransa'da Scuola di Musica di Fiesole'de Prof. Andrea Lucchesini ile sanatta uzmanlık öğrenimini tamamladı. Bernd Goetzke, Pamela Mia Paul, Stephen Gutman, Daniel Gortler, Kemal Gekić, Misha Dacic, Aleksandar Madžar, Tamara Poddubnaya, Mykola Suk, Markus Tomas, Gülsin Onay, İdil Biret, Emre Elivar, Hüseyin Sermet ve Rengim Gökmen’in ustalık sınıflarına katıldı. Türkiye ve İtalya’da katıldığı yarışmalardan ödülsüz dönmeyen piyanist, halen Prof. Yeşim Alkaya Yener ile Hacettepe'de yüksek lisans öğrenimine devam ediyor.