Broadway Müzikalleriyle Yeni Yıla

26 Aralık 2018

PROGRAM:

 

V. Young: Around the World in 80 Days’den “Around the World” (Emre Oktayoğlu)

F. Mercury: Bohemian Rhapsody’den “Love of My life” (Emre Oktayoğlu)

J. Styne: Funny Girl’den “People” (Seren Akyoldaş)

J. Tesori ve D. Scanlan: “The Girl in 14G” (Seren Akyoldaş)

J. Bock: Damdaki Kemancı’dan “Sunrise Sunset” (Seren Akyoldaş ve Emre Oktayoğlu)

H. Mancini: Tiffany’de Kahvaltı’dan “Two For The Road” (Seren Akyoldaş ve Emre Oktayoğlu)

B. Crewe ve B. Gaudio: Jersey Boys’dan “Can’t Take My Eyes Off You” (Emre Oktayoğlu)

L. Bernstein: Batı Yakasının Hikâyesi’nden “Somewhere”, “I Feel Pretty” (Seren Akyoldaş), Balkon Sahnesi (Seren Akyoldaş ve Emre Oktayoğlu)

M. Petrucciani: “September Second” (Doruk Görkem Tokur)

G. Gershwin: Girl Crazy’den “I’ve Got Rhythm” (Doruk Görkem Tokur),Porgy&Bess’ten “Summertime” (Seren Akyoldaş ve Emre Oktayoğlu)

H. David ve B. Bacharach: Butch Cassidy and The Sundance Kid’ten “Raindrops Keep Fallin’ on My Head” (Emre Oktayoğlu)

M. Irglová ve G. Hansard: Once’tan “If You Want me” (Emre Oktayoğlu)

H. Arlen: Oz Büyücüsü’nden “Over the Rainbow” (Seren Akyoldaş ve Emre Oktayoğlu)

C. Parks: Doğumgünü Kızı’ndan “Somethin’ Stupid” (Seren Akyoldaş ve Emre Oktayoğlu)

F. Loewe: My Fair Lady’den “I Could Have Danced All Night” (Seren Akyoldaş)

A. L. Webber: Operadaki Hayalet’ten “Think of Me” (Seren Akyoldaş) ve “All I Ask of You” (Seren Akyoldaş ve Emre Oktayoğlu), “Amigos Para Siempre” (Seren Akyoldaş ve Emre Oktayoğlu)

 

Konser programı için tıklayınız.

Seren Akyoldaş
Soprano
Seren Akyoldaş, İÜDK Şan Bölümü’nde Ayşe Sezerman ile şan çalıştı. Boğaziçi Üniversitesi’nde edebiyat-tarih çift ana dalını ve tarih üzerine yüksek lisansını, ayrıca İÜDK’yı tamamlayıp Floransa’ya yerleşti. European University Institute’daki tarih doktorası ile eş zamanlı olarak, Scuola di Musica di Fiesole’de Tiziana Tramonti ile şan öğrenimini sürdürdü; Luciana Serra, Gianni Fabbrini ile repertuvar çalıştı. Avrupa’nın dört bir yanında ve Mısır’da konserler, lied resitalleri verdi. 2014’ten bu yana Teatro del Giglio-Lucca, Teatro Verdi-Pisa, Teatro Goldoni-Livorno ve Teatro Coccia-Novara’da André Chenier, Iris, Mosé in Egitto ve Suor Angelica temsillerinde rol aldı. Halen Ars Lyrica bünyesinde Pisa, Livorno ve Lucca opera evlerinde görev yapan soprano, aynı zamanda birçok Türk, Alman, İtalyan ve İngiliz bestecinin çağdaş eserlerinin ilk seslendirilişini gerçekleştirdi.
Emre Oktayoğlu
Tenor
Emre Oktayoğlu, piyano çalışmalarına Varujan Arslanyan ile başladı. Üsküdar Anadolu Lisesi tiyatro topluluğunun oynadığı Moliere’in Hastalık Hastası oyununa bestelediği müziklerle “En İyi Oyun Müziği” ödülünü aldı. Uğur Başar ile bir süre gitar çalıştı. Kariyerine İstanbul 12 Orkestrası’nda piyanist, aranjör ve solist olarak devam etti. Ayrıca topluluğun ilk albümlerinde kendisine ait söz, beste ve aranjmanlar ile katkıda bulundu. İçimizden Biri serisi, Göbeklitepe ve Takı Belgeseli gibi çeşitli belgesellere müzikler besteledi. İDSO eşliğinde tenor olarak konserler verdi. Jülide Özçelik’in senfonik konserleri için çeşitli senfonik düzenlemeler gerçekleştirdi. Müzik öğretmenliği de yapan Emre Oktayoğlu, kendi albüm projesi için çalışmalarını sürdürmekte.
Doruk Görkem Tokur
Piyano
1991 Ankara doğumlu Doruk Görkem Tokur HÜ Ankara Devlet Konservatuvarı’nda önce Yrd. Doç. Menekşe Akar, sonra Prof. Yeşim Alkaya Yener ile piyano çalıştı. 2012-2014 yılları arasında, Floransa‘da Scuola di Musica di Fiesole‘de Prof. Andrea Lucchesini ile sanatta uzmanlık öğrenimini tamamladı. Bernd Goetzke, Pamela Mia Paul, Stephen Gutman, Daniel Gortler, Kemal Gekić, Misha Dacic, Aleksandar Madžar, Tamara Poddubnaya, Mykola Suk, Markus Tomas, Gülsin Onay, İdil Biret, Emre Elivar, Hüseyin Sermet ve Rengim Gökmen’in ustalık sınıflarına katıldı. Türkiye ve İtalya’da katıldığı yarışmalardan ödülsüz dönmeyen piyanist, halen Prof. Yeşim Alkaya Yener ile Hacettepe‘de yüksek lisans öğrenimine devam ediyor.