Aşkın Meyvesi

8 Mayıs 2019
İlk konserlerini Wigmore Hall’de veren Tercia Realidad, önce tüm İngiltere’yi sonra İspanya, Hollanda ve Almanya’yı dolaşmış bir topluluk. Orta Çağ’dan 21. yüzyıla geniş bir repertuvara hâkim olan şefleri Jorge Jiménez her dönemin stili ve en seçkin çalgılarını kullanarak, eserleri büyük bir coşkuyla ve hakkını vererek seslendirtiyor. 
Tercia Realidad adını Cervantes’in 16. yüzyılda ortaya attığı ve hayal dünyası ile gerçekliğin kaynaştığı bir ütopyayı tanımlayan “Tercia Naturaleza” kavramından alıyor. Seçkin ve bağımsız müzisyenlerden oluşan grup müzik dilinin eski köklerine doğru yolculuğa çıkarak, kişiliklerin, fikirlerin ve seslerin kesişimindeki dünyayı, coşkuları ve duyguları yasıtmayı hedefliyor.
 
PROGRAM:
 
“The Fruit of Love” adlı program Vivaldi’nin 4 Mevsim adlı eserinden bölümleri antik Kelt halk müziği ile harmanlıyor.
 
Jorge Jiménez
Solo Keman & Müzik Yönetmeni
James Toll
Keman
Daniel Lorenzo
Keman
Jose Manuel Navarro
Viyola
Christopher Suckling
Viyolonsel
Pablo Zapico
Ut
Daniel Garay
Vurmalı Çalgılar
Joy Smith
Klasik Arp
Cornwall doğumlu Joy Smith 8 yaşından itibaren Manchester’daki Chetham Müzik Okulu’nda arp, flüt, piyano ve klavsen öğrenimi gördü. Oxford Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı okuduktan sonra Londra Trinity Müzik Koleji’nde arp yüksek lisansı yaptı. Eclipse, the Gabrieli Consort, the Sixteen, the New London Consort gibi gruplarla çaldı. Bugün Hatfield Üniversitesi’nde elektro arp üzerine ders veren, bir yandan da hem Guildhall Müzik Okulu’nda hem de Uluslararası Arp Kursu’nda barok arp üzerine ustalık sınıfları açan Smith, etkileyici hikâye anlatıcılığıyla dinleyicileri bambaşka dünyalara sürüklüyor.