Arctic Beşlisi

28 Şubat 2018

Accademia Chiciana'da Gianluigi Gelmetti’nin şeflik kursuna katılan ve Ayla Erduran’ın öğrencisi olan Hakan Şensoy, Milli Reasürans Oda Orkestrası’nın kurucusu, İzmir KODA Orkestrası’nın müzik direktörü, İstanbul Oda Orkestrası ve Filarmonia İstanbul’unsa hem kurucusu ve genel müzik direktörüdür. Bugüne dek Sholomo Mintz’den Terence Blanchard’a, farklı alanlardan ustalaşmış müzisyenlerle konserler gerçekleştirmiştir.

Ersun Kocaoğlu, Bilkent Uluslararası Gençlik Senfoni Orkestrası başkemancısı oldu; CSO ve İZDSO’da görev aldı, KODA’nın başkemancılık yaptı, bugünse BİFO üyesi ve Uluslararası Akdeniz Filarmoni Orkestrası başkemancısıdır.

ICMEC Yarışması birincisi Beste Tıknaz Modiri, BİFO ve Philharmonisches Kammerorchester Berlin’de viyola grup şefi ve İÜDK’da doçenttir. Ayrıca Semplice Quartet, Borusan Virtüözleri, Orient Ensemble, Modiri Ensemble, Violaria ve Amitie Ensemble gruplarının üyesidir.

Academia Musicale Chigiana ve Scuola di Musica di Fiesole-Firenze’de eğitime katılan, Takacs Kuvartet ile ve Borodin’in viyolonselcisi Valentin Berlinsky ile çalışma imkânı bulan Şafak Erişkin, 10 yıl Akbank Oda, 4 yıl ise BİFO’nun solo viyolonselcisi olmuş; 28 yıldır da aynı görevi İDOB Orkestrası’nda sürdürmektedir.

Piyanist Toros Can HÜDK’da lisans, Londra RCM’de lisansüstü, Texas-SMU Meadows Sanat Okulu’nda solistlik, Yale Üniversitesi’nde yüksek lisans ve Arizona Üniversitesi’nde doktora çalışmaları yaptı. Ligeti, Hindemith, Crumb ve Purcell kayıtlarıyla iki Altın Diyapozon sahibi oldu. 

 

Konser programı için tıklayınız.

 

Hakan Şensoy
keman
Ersun Kocaoğlu
keman
Beste Tıknaz Modiri
viyola
Şafak Erişkin
viyolonsel
Toros Can
piyano